Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  2rw0t92

Καλώς ήρθες στους GreekSaiyans! Κάνε μια δωρεάν εγγραφή εδώ για να μπορέσεις να δεις και να συμμετέχεις σε κατηγορίες που έχουν πρόσβαση μόνο τα μέλη.


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  2rw0t92

Καλώς ήρθες στους GreekSaiyans! Κάνε μια δωρεάν εγγραφή εδώ για να μπορέσεις να δεις και να συμμετέχεις σε κατηγορίες που έχουν πρόσβαση μόνο τα μέλη.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

+7
BlackLusterSoldier
salonika91
red259
SilverShennin
gogeta
ZaneX
Saiyajin1213
11 απαντήσεις

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Δευ Ιουλ 30, 2012 4:03 pm

    Οτι Απορια εχετε για το Dragon Ball Μπορουμε εδω ολοι μαζι να την αναλυσουμε....

    Ακουω Αποριες... Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  1724001232
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Δευ Ιουλ 30, 2012 4:06 pm

    Γιατί ο Vegeta ενώ είχε την ευκαιρία δεν έκλεψε τις DragonBalls μετά την ανάσταση των χαρακτήρων που είχε σκοτώσει εκείνος και ο Nappa;
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Δευ Ιουλ 30, 2012 4:09 pm

    Γιατι ειχε Την Bulma ..και ολοι ξερουμε οτι η Bulma ειναι ο χειροτερος αντιπαλος του :suspect:
    Kαι οτε βασιζοταν απλα να 3επερασει τον ΣονΓκοκου..Μετα τον Ναμεκ...
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Δευ Ιουλ 30, 2012 4:14 pm

    Το να γινόταν έστω αιώνια νέος δεν επηρρέαζε την νίκη του ...
    Αφού για να χάσει δεν είναι αναγκαίο να πεθάνει ο Vegeta, μπορεί να απλά να χάσει τις αισθήσεις του από την μάχη και άμα έπαιρνε αιωνιότητα και νεότητα, αυτό δεν σημαίνει ότι θα είχε την αντοχή να πολεμάει συνεχόμενα χωρίς να χάνει. Το ίδιο θα ήταν απλά θα ζούσε για πάντα, μεγάλο κορόιδο τελικά. lol!
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Δευ Ιουλ 30, 2012 4:32 pm

    ενταξει μωρε τοτε αρχιζε να αλλαζη σαν ανθρωπος ...η κακια σιγα σιγα απομακρηνοταν απο αυτον...αλλα παντα το επαιζε κακος ..
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Τρι Ιουλ 31, 2012 1:13 am

    Εγώ έχω μία απορία.Όταν ο songoku πολεμούσε με τον frieza και ο songoku εξαπέλησε ένα kame hame ha και η frieza τότε επιτέθυκε με ένα ενεργειακό πλέγμα γύρω της και τότε πέρασε το kame hame ha και χτύπησε τον songoku.Ο songoku τότε είχε πεθάνει και είχε αναστηθεί με την ευχή που είχαν κάνει ή απλά είχε χάσει της αισθήσεις του και γύρισε μετά πάλι στην μάχη?
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Τρι Ιουλ 31, 2012 5:28 am

    Ειναι περιπλοκο αυτο μπορει να ειχε χασει της αισθησεις του και να σηκωθηκε μολις ειχε γινει η ευχη ....
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Τρι Ιουλ 31, 2012 5:39 am

    Την είχα για πολλή καιρό αυτήν την απορία και από ότι φαίνετε θα την έχω
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Τρι Ιουλ 31, 2012 5:40 am

    Εγω πιο πολυ πιστευω οτι της αισθησεις του εχασε ..!
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Τρι Ιουλ 31, 2012 5:43 am

    Τις αισθήσεις του έχασε.
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Τρι Ιουλ 31, 2012 2:45 pm

    ok.Απλά επειδή είχε γίνει μετά τον δράκο shenron για αυτό είπα
    SilverShennin
    SilverShennin
    Banned
    Banned


    Αριθμός μηνυμάτων : 218
    Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από SilverShennin Τρι Ιουλ 31, 2012 11:30 pm

    Bασικά δεν θα μπορούσε να αναστηθεί γιατί είχε αναστηθεί ήδη μια φορά με τις dragonballs της γης,

    αλλά τώρα η δίκια μου απορία γιατί μετά μπορούσες να κάνεις 3 ευχές με τις dragonballs της γης;;
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Τετ Αυγ 01, 2012 1:56 am

    Με τις dragonball της γης μπορούσες να κάνεις 2 ευχές αν θυμάμαι καλά όχι 3
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Τετ Αυγ 01, 2012 5:48 am

    Μια Ευχη οι dragon balls της γης !!!
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Τετ Αυγ 01, 2012 6:28 am

    Μετά από την καταστροφή του Namek μπορούσαν να κάνουν 2 ευχές
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Τετ Αυγ 01, 2012 7:13 am

    Όταν τις ξαναέφτιαξε ο Dende ως νέος Kami τις έκανε σαν του Namek με 3 ευχές αλλά χρησιμοποίησε το άγαλμα του Δράκου του παλιού Kami. Με λίγα λόγια ο Dende ανέστησε τον Shenron και με παραπάνω δυνατότητες.Αυτό έγινε στο Cell Saga.
    Πριν γινόταν μόνο μια ευχή.Μετά την καταστροφή του Namek οι γήινες DragonBalls δεν έκαναν δύο ευχές.
    Μετά την καταστροφή του Namek αφού ο Shenron είπε ότι ο Goku ζει και οτι θα επιστρέψει μόνος του με τις τρεις ευχές έφεραν πίσω τα απομεινάρια του Krillin στην γη(ώστε να μην αναστηθεί στο διάστημα και ξαναπεθάνει λόγω έλλειψης οξυγόνου σύμφωνα με τον Kaio),να τον αναστήσει ο Shernon και μετά να αναστήσει τον Yamcha και 4 μήνες μετά (Ένας χρόνος σύμφωνα με το ημερολόγιο των Namek)η ενέργεια τον σφαιρών του Namek ξαναφούλαρε και μπορούσαν να κάνουν τις νέες ευχές. Οι πρώτες δύο ήταν για την επιστροφή του Tenshinhan και του Chiaotzu και η τελευταία ήταν να μεταφερθούν οι Namek στον νέο Πλανήτη Namek.

    Εσείς τις δύο ευχές από γήινες DragonBall μετά από την καταστροφή του Namek που τις είδατε;;Μόνο μετά τον θάνατο του Cell γινόταν με τις νέες DragonBall.
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Τετ Αυγ 01, 2012 7:42 am

    Μάλλον θα μπερδεύτικα επειδή έχω να το δω καιρό
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Τετ Αυγ 01, 2012 8:13 am

    Εγω δεν ειπα κατι τετιο..:p
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Τετ Αυγ 01, 2012 8:39 am

    Η απάντηση δόθηκε πάντως. Πάμε για άλλη απορία. Very Happy
    red259
    red259
    Moderator
    Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 175
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από red259 Πεμ Αυγ 02, 2012 3:58 am

    OI 20 ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ

    DRAGONBALL.

    1 )Στο 23ο τουρνουα εμφανιζεται ο Piccolo Jr. σε ηλικια 3 ετων.Πως γινεται να
    μοιαζει ενηλικας απο τη στιγμη που ο Dende εκανε τοσο καιρο να μεγαλωσει?

    2 )Απο που αναπνεει ο Κριλιν?

    3 )Γιατι δεν ξερουμε την οικογενεια των π.χ Γιαμκα,Τεν Σιν Χαν,Κριλιν....?


    DRAGONBALL Z

    4 )Tι τρωγανε ο Ναπα και ο Βετζετα μεσα στα διαστημοπλοια τους για 1 χρονο
    ενω κατευθυνονταν προς τη Γη ?

    5 )Γιατι ο Βετζετα επαψε να επιθυμει την αιωνια νεοτητα και ζωη μετα το
    τελος του Namek Saga ?

    6 )Mετα την εκρηξη του πλανητη Ναμεκ, ο Βετζετα χαιρεται που επιτελους
    ξεφορτωθηκε τον Κακαροτ και τον Φριζερ.Στο επομενο επεισοδιο ομως
    προσφερεται να βοηθησει τη Μπουλμα και τους αλλους να τον
    επαναφερουν στη ζωη.Εξηγηστε μου αυτη την ''ασυνεπεια'' ως προς
    το σεναριο.

    7 )Επεισοδιο 129/130=Ειναι οντως ο Βετζετα ποιο ισχυρος απο τον Σονγκοκου?

    8 )Γιατι ο Τεν Σιν Χαν δεν εκτοξευσε το Τri-Beam στα ανδροειδη 17 και 18 ?
    Αν θυμαστε ηταν αρκετα ισχυρο ωστε να φερει σε δυσκολη θεση τον
    Cell στο 2ο σταδιο.

    9 )Ο Kamicollo ( Piccolo + Kami ) ειναι πιο δυνατος απο τον Σονγκοκου
    στο Android Saga ?

    10 )Πως επεζησε ο Cell μετα το Καμε-Χαμε-Χα του Σονγκοκου εφοσον
    καταστραφηκε το κεφαλι του ? Θυμηθητε την εξηγηση που εδωσε ο Cell
    στους Ζ-Fighters επειτα απο την ματαιη αυτοθυσια του Σονγκοκου.

    11)Γιατι ο Σονγκοκου στο επεισοδιο 188 λιγο πριν αυτοκαταστραφει ο Cell
    δε γυρισε πισω στη γη αφου ειχε χρονο.

    12)Γυρισε τελικα στη ζωη το Ανδροιδες 16 μετα την ευχη
    στο παλατι του θεου της γης να επιστρεψουν στη ζωη τα θυματα
    του Cell ?

    13)Τι ακριβως ειναι ο Mystic Gohan ? Γιατι δεν πολεμαει ως Super Saiyan?

    14)Πως ειναι δυνατον ο Σονγκοκου SSJ3 να μαχεται σαν ισος προς ισο
    με την πιο δυνατη μορφη του Ματζιν Μπου ( Εvil kid buu ) ενω ο
    Mystic Gohan , ο πιο δυνατος χαρακτηρας , να χανει τη μαχη απο
    μια λιγοτερο δυνατη μορφη του προηγουμενως ?

    15)Εξηγηστε μου πως ειναι δυνατον ο Future Trunks να εχει το σπαθι
    του Tapion.

    16)Eπεισοδιο 205=Παρατηρησατε και εσεις τον διοικητη Ρεντ και τον
    βοηθο του Μπλακ απο το πρωτο dragonball ? Τι συμβαινει ?


    DRAGONBALL GT

    17)Μα πως ειναι ζωντανοι ο Πιλαφ και η κλικα του ? Θυμηθητε την ευχη του
    Βετζετα στο Buu Saga να επιστρεψουν στη ζωη μονο οσα απο τα θυματα
    του Buu εχουν καλο χαρακτηρα.

    18)Δειτε το 2ο ending theme του dbgt και πειτε μου για ποιο λογο ο Κριλιν
    και η 18 χρειαζονται σκαλα αφου μπορουν και πετουν ?

    19)Πως επεστρεψε στη ζωη ο Κριλιν απο τον Σενρον για 2η φορα?
    Θανατος 1ος απο τον Ταμπουρλο (στη ζωη και παλι απο τον
    Σενρον) 2ος απο τον Φριζερ (Πορουνγκα) 3ος απο τον Buu
    (Πορουνγκα) 4ος απο τον 17 ( ΣΕΝΡΟΝ ??? ) ?
    Αφου ο γηινος δρακος μονο μια φορα μπορει να επαναφερει
    καποιον στη ζωη.

    20)Ας μου εξηγησει καποιος το τελος του dbgt.Που στο καλο πηγε
    ο Σονγκοκου με τον δρακο?
    gogeta
    gogeta
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 1252
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από gogeta Πεμ Αυγ 02, 2012 4:16 am

    1)δεν ξέρω
    2)από το στόμα
    3)ε γιατί δεν την ξέρουμε.Μπορεί να έχουν πεθάνει
    4)πέφτουν σε χειμεριά νάρκη νομίζω μέσα στο διαστημόπλοιο
    5)γιατί έγινε καλός
    6)γιατί ήθελε να τον νικήσει ο ίδιος
    7)Δεν θυμάμαι το επεισόδιο αλλά δεν νομίζω
    8)δεν ξέρω.Μάλλον επειδή κουράζεται πολύ και δεν τους είχε κλείσει σε ένα μέρος
    9)Μπορεί αν και δεν νομίζω
    10)επειδή έχει τα κύταρα του picolo που μπορεί να αναγενηθεί
    11)δεν θυμάμαι το επεισόδιο
    12)Λογικά αν και δεν είμαι σίγουρος
    13)επειδή έχει όλη την δύναμη του super saiyan 2 και ακόμα περισσότερη σε ένα επίπεδο
    14)δεν ξέρω
    15)δεν έχω απάντηση
    16)δεν θυμάμαι το επεισόδιο
    17)δεν ξέρω
    18)απλά ένα σχέδιο είναι υπάρχουν πολλά τέτοια
    19)gt είναι μην περιμένεις πολλά
    20)Ένα ανεξήγητο φαινόμενο
    Ελπίζω να απάντησα σε μερικές ερωτήσης όσες δεν ξέρω ας της απαντήσει κάποιος άλλος
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Πεμ Αυγ 02, 2012 5:08 am

    1) It's A Fucking Alien, it doesn't matter. Ο Piccolo ήταν από την αρχοντική οικογένεια πριν την καταστροφή του Namek και μετά που ο Piccolo έβγαλε το αυγό του Piccolo Jr. Και οι δύο είχαν μαγικές δυνάμεις όπως είναι γνωστό ότι έχουν αυτοί από το Namek, σκοπός του ήταν να δυναμώσει και να σκοτώσει τον Songoku για αυτό δεν τον ενόχλησε αν θα μεγαλώσει γρήγορα η όχι. Η εκδίκηση των ένοιαζε και για αυτό δεν άφησε να γίνει κανονικά η φυσική διαδικασία, απλά ενίσχυσε την ταχύτητα γήρανσης για να φτάσει παρόμοια ηλικία με τον Songoku.
    2) Και καλά έχει πολλή μικρή μύτη και για αυτό δεν Φαίνονται.
    3) Tenshin και Chaotzu ήταν στην αρχή Assassin's και μαθητές σε σχολή πολεμικών τεχνών, σαν μαθητές σχολής πρέπει να βρίσκονται πάντα με τον Δάσκαλο τους και να εκπαιδεύονται μακριά από τις οικογένειες τους. Το ότι ήταν μαθητές ενός παπάρα και στην συνέχεια Assassins για πάρτη μας δείχνει ότι μάλλον δεν είχαν οικογένεια γι' αυτό είχαν καταλήξει έτσι.Ο Yamcha ήταν στην έρημο κλέφτης!Για να καταντήσει κάποιος έτσι και στη μέση του πουθενά πρέπει να τον έδιωξε ή οικογένεια του ή να πέθαναν ή απλά να το έσκασα και καλά για να κάνει τι ζωή του αλλά αναγκάστηκε να γίνει κλέφτης αφού είδε ότι δεν τα κατάφερνε. Ο Krillin ήταν Shaolin και σαν Shaolin απαρνήση την υλική ζωή και παραμένεις στα πνευματικά και στην διδασκαλία με τους άλλους πρεσβύτερους μοναχούς ή απλά τον εγκατέλειψε η οικογένεια του στους μοναχούς για κάποιον λόγω όταν ήταν μικρός.
    4)Πριν το ταξίδι τρέφονταν όλη την ώρα με κάτι φρούτα και φαγητά τα οποία οι Saiyans πρέπει να χρησιμοποιούν για χειμέρια νάρκη. Θα μου πείτε άνθρωπος με χειμέρια νάρκη; Ναι, αφού η Saiyan έχουν στο DNA μεγάλο ζωώδες μέρος. Θα το έχετε συνειδητοποιήσει αυτό.
    6) Δεν είναι ασυνέπεια απλά έκανε τον σκληρό εκείνη την στιγμή και είχε ήδη πει πιο πρίν στον Namek ότι θέλει να πολεμήσουν μαζί για να νικήσει τον Songoku. Γι' αυτό βοήθησε και δεν είπε ότι θα βοηθήσει ούτε προσφέρθηκε απλά είπε το λογικό ακούγοντας αυτά που έλεγαν οι άλλοι.
    9) It was believed by the rest of the [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] in the [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] that the Nameless Namek could have easily defeated [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
    who had a maximum power of 530,000 in his first form and 120,000,000 at
    100% of his full power. However, when he separated, their power levels
    plummeted to less than 300 apiece(Από την dbz wikipedia).Άρα δεν ήταν πιο δυνατός από τον Goku άλλα κοντά στο επίπεδο του. Σαν δεύτερος σε θέση δύναμεις και τρίτος ο Vegeta.
    11) Γιατί πίστευε ότι ο ίδιος έφερνε μπελάδες στην γη και η ειρήνη θα ήταν πιο σίγουρη αν παρέμενε νεκρός, αφήνοντας καλού κακού τον Gohan τον νέο προστάτη.Το έχει πει πόσες φορές δεν το έχεις στα επεισόδια;;!!
    12)Ναι, γύρισε απλά βλέποντας ότι οι δυνάμεις του δεν φτάνουν μια πια προτίμησε να ζήσει την ζωή του ειρηνικά κάπου μακριά από την αδερφή του όμως.
    15) Στο Android Saga κατά την μεταφορά του Goku, ο Trunks εξηγεί ότι το μέλλον του είναι εναλλακτικό με το παρόν. Δηλαδή παρόλο που οι Z Warriors δεν πέθαναν στο μέλλον του παρέμεναν νεκροί. Δηλαδή δεν παίζει ρόλο πως έχει το σπαθί μιας και τα δύο μέλλοντα είναι διαφορετικά.Στου Future Trunks μπορεί να το σήκωσε από κανένα βράχο σαν το Z Sword κάπου στην γή και στο μέλλον του KidTrunks του το χάρισε ο Tapion.
    16)Ναι, αυτό το κάνουν καμιά φορά για πλάκα οι Δημιουργεί για να δουν αν θα το προσέξει κανείς. Βλέπε Fairy Tail και το ροζ ποντικάκι που υπάρχει σε πολλές μάχες κρυμμένο πίσω από αντικείμενα.Πάτα στο λευκό είναι το spoiler.
    Σπόιλερ:
    17) Απλά θα είχαν κρυφτεί σε κανένα λάκο, εδώ τον King Piccolo είχαν βρεί δεν θα είχαν καταφύγιο να κρυφτούν τα ζιζάνια.. Αυτός προσπαθούσε να γίνει Βασιλιάς, σωστά; Οι Βασιλιάδες πάντα έχουν καταφύγια για τις στραβές που μπορεί να συμβούν και αυτός πρέπει να είχε ή κάτω από το παλάτι του που ήταν στην ερημιά ή κάπου σε εκείνη την έρημο.
    18)Ending δεν το κάνουν κάνει ο Σχεδιαστής αλλά το Animating Studio και εκτός απ' αυτό ο Krillin είναι πια γέρος, ναι για αυτόν είναι λογικό.
    19)Τον γήινο μετά την ένωση Kamiccolo τον έφτιαξε ξανά ο Dende με τους δυνατότητες και τους κανόνες του Porunga. Ήταν ο ίδιος Shenron απλά ο Dende του έδωσε όλες τις ικανότητες του Porunga. Το έχω ήδη πει εγώ άλλη μια φορά και ήταν απάντηση προς τον gogeta κυρίως που σε αυτόν το είχα ξαναπαντήσει εχθές που ρωτούσε και έλεγε γιατί μετά το Frieza Saga ο Shenron έκανε παραπάνω ευχές.
    20)Αυτό δεν το ξέρει ούτε και ο ποιητής. Άμα το ήξερε θα το τράβαγε και άλλο με την εκπαίδευση του Songoku στην χώρα των Δράκων και άλλες GT παπάρες που δεν στέκουν.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την ZaneX στις Πεμ Αυγ 02, 2012 5:13 am, 1 φορά
    Saiyajin1213
    Saiyajin1213
    WebMaster
    WebMaster


    Αριθμός μηνυμάτων : 508
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από Saiyajin1213 Πεμ Αυγ 02, 2012 5:09 am

    φιλε red με τον καιρο θα σου απανταμε λιγο λιγο της ερωτησης σου ....μηπως μας trollaris Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  2856515901
    ZaneX
    ZaneX
    Administrator
    Administrator


    Αριθμός μηνυμάτων : 367
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από ZaneX Πεμ Αυγ 02, 2012 5:15 am

    Δεν τρολλάρει. Απλά δεν ήξερε ότι πρέπει μια ερώτηση την φορά.
    Δεν έκανε βλακεία το παιδί απλά δεν το ήξερε.Στην anime-greek που είχε κάνει ξανά post τις ίδιες ερωτήσεις δεν δέχτηκε κανονικές απαντήσεις, παραμόνο πάει πέρασε το dragonball εδώ και 20 χρόνια με αυτό θα ασχολήσε απλά μην το ψάχνεις και κάτι τέτοια.Οπότε είπα να του απαντήσει εδώ που έγραψε ξανά τις απορίες του.
    avatar
    salonika91
    Saiyan Rookie
    Saiyan Rookie


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2012

    Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!  Empty Απ: Ότι απορίες έχετε σχετικα με το Dragon Ball εδώ!

    Δημοσίευση από salonika91 Τετ Δεκ 05, 2012 6:21 pm

    ZaneX έγραψε:Γιατί ο Vegeta ενώ είχε την ευκαιρία δεν έκλεψε τις DragonBalls μετά την ανάσταση των χαρακτήρων που είχε σκοτώσει εκείνος και ο Nappa;

    Για 2 λογους.

    1)Γιατι εκεινη την στιγμη ο Piccolo ηταν πιο δυνατος απ'αυτον και λογικα φοβοταν


    2)Γιατι ηθελε να δει την πραγματικη δυναμη του Super Sayan (GoKu)

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 8:38 pm